10 Aralık 2010 Cuma

((slayt izle)) TAYYİP ERDOĞANIN SON SES KAYDI...


 

PERİNÇEK, TAYYİP'İN YENİ SES KAYDINI MAHKEMEDE DİNLETTİ     

 

 

http://www.ulusalkanal.com.tr/images/stories/t/tayyipyurek.jpg

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                              İşadamı Remzi Gür'e "çocuklarına 20-25 göndermesi talimatı veren" Tayyip Erdoğan'ın, yeni bir telefon görüşmesi daha ortaya çıktı. Erdoğan, telefon görüşmesinde "sen" diye hitap ettiği kişiye; "3'e kapatın" talimatı veriyor. 1 dakika süren telefon görüşmesinde, Erdoğan'ın "örtülü" konuştuğu dikkat çekiyor. Konuşmada "diğer işlemler"den de bahsediliyor. Telefon görüşmesini 1. Ergenekon Davasında Mahkeme Heyeti'ne sunan İşçi Partisi Lideri Doğu Perinçek; "Tayyip Erdoğan'ı Silivri'den yıkacağız" dedi.

Birinci Ergenekon Davası'nın 169. duruşmasında konuşan İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, mahkeme heyetine yeni bir delil sundu. Perinçek; Tayyip Erdoğan'ın yeni  telefon görüşmesini dinletti.

 

Her iki tarafın da birbirine "sen" diye hitap ettiği 1 dakikalık konuşmada, Erdoğan karşısındaki kişiye "3'e kapatın" talimatı veriyor.

 

İŞTE TAYYİP'İN YENİ GÖRÜŞMESİ

TAYYİP ERDOĞAN İLE X ARASINDAKİ
TELEFON KAYDI

X
- Aleyküm selam…
RTE- Şimdi, buu… Fatih bey senle irtibat kuracak veya aradı mı bilmiyorum.
X- Aradı, aradı abi…
RTE- Hıı
X- Görüşecek evet. Şey de aradı… ııı, Zapsu da aradı biraz evvel…
RTE- Ha… Naptınız?
X- Bişey söylemediler ama, fiyat olarak, şey olarak sizle görüşmüşler…
RTE- Evet
X- Bana bişey söylemediler
RTE- İşte şey olarak…
X- Ben o akşam, geçen akşam sana söylediğim şekilde ben onlara da söylemiştim zaten.
RTE- Ama onlar işte…
X- 4 – 3 buçuğa doğru
RTE- Nasıl?
X- 4 – 3 buçuğa doğru düşün demiştim.
RTE- İşte onlar en son 3 vermişler.
X- Ne yapalım, kapatalım mı?
RTE- Yani onların yaptığı şeyde bence kapatalım yani, şey olarak da onlar da bi şey yapmışlar, değerlendirme. Yani şu anda o isabetlidir diyorlar. Yalnız şey olarak… diğer işlemler noktasındaki konuda şey yapılırsa…
X- Evet
RTE-İşlemlerde…
X- Yani o konuda ben…

Bu görüşmesinin "kamu yararı" içerdiğini ve bu nedenle yayınlanması gerektiğini söyleyen İşçi Partisi Lideri; "Başka bir devletin görevlisine başbakanlık koltuğu verirseniz orada en sonunda bir pazarlamacının oturduğunu görürsünüz" dedi.

 

Doğu Perinçek, telefon görüşmesinde; Erdoğan, Cüneyt Zapsu, Fatih Bey ve "sen" diye hitap edilen kişilerin adının geçtiğine de dikkat çekti.

 

Erdoğan'ın örtülü ifadeler kullandığının altını çizen Perinçek, "Erdoğan satışa karar veren konumundadır. Yasadışı bir iş yürütülmektedir" saptaması yaptı.

 

PERİNÇEK ERDOĞAN'A SORDU

- "Üçe kapat" dediğiniz satış neyin satışıdır?

- Size "sen" diye hitap eden X adlı şahıs kimdir, "Fatih Bey" kimdir? Bu şahıslarla çevirdiğiniz iş hangi hukuka dayanmaktadır?

- Karar ve talimat veren "etkin ortak" konumunda bulunduğunuz bu "ortaklığın" Ticaret Sicilinde kaydı var mıdır?

- Bu "iş"ten Tayyip Erdoğan'ın payına düşen kazancın miktarı nedir?

- Bu "işten" elde ettiğiniz kazancı mal beyanında gösterdiniz mi?

- Kazancınızın vergisini ödediniz mi?

- Niçin gizli kapaklı konuşmaktasın ey Tayyip Erdoğan?

- "Diğer işlemler noktasındaki konuda yapılması gereken" muamele nedir? Burada söz konusu olan "devlet" işlemi midir ve nasıl yapılmıştır?

 

"BİR TANE GÖRÜŞMEMİ BULAMAZSINIZ"

Perinçek, Ergenekon tertibiyle telefonlarının dinlendiğini, 6 bin görüşmesinin iddianamede yer aldığını hatırlattı. Ve ardından ekledi; "6 bin telefon görüşmemden bir tane suç içeren görüşme bulabildiniz mi? Ben 6 bin telefon görüşmemin tamamını kabul ediyorum. Tayyip Erdoğan gibi yapmıyorum."

 

"AMERİKA ŞANTAJ YAPIYOR"

Perinçek, Amerika'nın Erdoğan'a bu ve benzeri görüşmelerden yola çıkarak şantaj yaptığını da sözlerine ekledi. Perinçek'e göre şantaj konuları arasında; Kıbrıs, Kuzey Irak ve Kürt Sorunu gibi, Türkiye'nin ana gündem maddeleri yer alıyor.

 

Doğu Perinçek bir de uyarıda bulundu. Türkiye'nin bir yol ayrımına girdiğine işaret eden İşçi Partisi Lideri, "Bu makus talih değiştirilebilir mi" diye sordu?

 

"Bu makûs talih değiştirilebilir mi? Türkiye'nin önündeki soru bu. Ve tam bu sırada İşçi Partisi yöneticileri hapislere tıkılıyor. Cumhuriyet yıkıcılarına bölücülere siyaset yapmak serbest ancak biz demir parmaklıklar ardında siyaset yapmak zorunda bırakılıyoruz."

 

Perinçek, "Suçu örtbas eden, kanıtları gizlemeye yardımcı olan ve suçun üzerine gidenleri hapse atan" Mahkeme'nin, suça ortaklık ettğini vurguladı.

 

İşçi Partisi Lideri, görüşmenin mahkemeyle ilgisini de açıkladı:

 

"Bizim tek suçumuz, Türkiye'deki Mafya-Tarikat-Gladyo rejimine karşı mücadele etmektir. Bizleri hapislere atanların, Tayyip Erdoğanların suçlarına ortak oldukları apaçık ortadadır. Buna rağmen bizim tutukluluğumuza devam kararı vermeleri, yargıçlar hakkında kuvvetli suç şüphesi doğurmaktadır."

 

SES KAYDI EKTEDİR

--
Bu mesajı şu gruba üye olduğunuz için aldınız:
Google Grupları "pınarslayt" grubu.
İlginc buldugunuz POWER-POİNT (SLAYT-PPS) yayinlandigi gruptur. Sizinde paylasacaginiz slaytlar varsa gonderin. mutlaka eki slayt olsun
*Herkese açık web sitesi*
http://groups.google.com/group/pnarslayt
*E-posta*
pnarslayt@googlegroups.com
 
 
 
kaliteli slayt grubu
 
 
 
Daha fazla seçenek için, http://groups.google.com/group/pnarslayt?hl=tr
adresinde bu grubu ziyaret edin